زود قضاوت نکنیم

زن جوانی در سالن فرودگاه منتظر پروازش بود. چون هنوز چند ساعت به پروازش باقی مانده بود، تصمیم گرفت برای گذراندن وقت کتابی خریداری کند. او یک بسته بیسکوئیت نیز خرید و بر روی یک صندلی نشست و در آرامش شروع به خواندن کتاب کرد.

 

مردی در کنارش نشسته بود و داشت روزنامه می‌خواند. وقتی که او نخستین بیسکوئیت را به دهان گذاشت، متوجه شد که مرد هم یک بیسکوئیت برداشت و خورد. او خیلی عصبانی شد ولی چیزی نگفت. پیش خود فکر کرد: بهتر است ناراحت نشوم. شاید اشتباه کرده باشد.

 

ولی این ماجرا تکرار شد. هر بار که او یک بیسکوئیت برمی‌داشت، آن مرد هم همین کار را می‌کرد. اینکار او را حسابی عصبانی کرده بود ولی نمی‌خواست واکنشی نشان دهد. وقتی که تنها یک بیسکوئیت باقی مانده بود، پیش خود فکر کرد: حالا ببینم این مرد بی‌ادب چکار خواهد کرد؟ مرد آخرین بیسکوئیت را نصف کرد و نصفش دیگرش را خورد. این دیگه خیلی پرروئی می‌خواست! زن جوان حسابی عصبانی شده بود.

 

در این هنگام بلندگوی فرودگاه اعلام کرد که زمان سوار شدن به هواپیماست. آن زن کتابش را بست، چیزهایش را جمع و جور کرد و با نگاه تندی که به مرد انداخت از آنجا دور شد و به سمت دروازه اعلام شده رفت. وقتی داخل هواپیما روی صندلی‌اش نشست، دستش را داخل ساکش کرد تا عینکش را داخل ساک قرار دهد و ناگهان با کمال تعجب دید که جعبه بیسکوئیتش آنجاست، باز نشده و دست نخورده!

 

خیلی شرمنده شد! از خودش بدش آمد ... یادش رفته بود که بیسکوئیتی که خریده بود را داخل ساکش گذاشته بود. آن مرد بیسکوئیت‌هایش را با او تقسیم کرده بود، بدون آن که عصبانی و برآشفته شده باشد! در صورتی که خودش آن موقع که فکر می‌کرد آن مرد دارد از بیسکوئیت‌هایش می‌خورد خیلی عصبانی شده بود.

 

متاسفانه دیگر زمانی برای توضیح رفتارش و یا معذرت‌خواهی نبود.

/ 6 نظر / 63 بازدید
امید

با عرض سلام و خسته نباشید به شما دوست عزیز وبلاگ بی نظیری دارید. اگر به من هم یک سری بزنی خیلی خوشحال می شم در وبلاگم می توانید این موضوعات را ببینید ۩۞۩ عکس ، نرم افزار و بازی موبایل & پند ترفند کامپیوتر ۩۞۩ وبلاگم دیگرم :(دعوت نامه کلوب و پرشین گیگ ) معرفی کلوب :سایتی با امار افراد انلاین 4000 به بالا می توانید وبلاگتون لینک کنید ، سایت بسیار عالی برای دوستیابی ، عکس های بسیار زیبا و مطالب بسیار جالب و... معرفی پرشین گیگ : آپ کردن هر نوع پسوندی برای وبلاگتون (zip , jpg , gif , 3pg … ) آیا می دانید با وبلاگ می شود پول در آورد به وبلاگ من یک سری بزنید متوجه می شوید ( هر کلیک 70 تومان) با تشکر

نسیم

سلام. در این مطلب به درستی نشون میده که بعضی ادما چه زود از کوره در میرن و چقدر کم گذشتن.من یه مدتی نبودم . اما حالا برگشتم و امیدوارم که به خوبی بتونم به همه دوستانم سر بزنم که جای گله باقی نمونه.راستی خوشحال میشم اگه دوست داری به وبلاگ تازه تاسیسم سر بزنی.www.ganje-nasim.blogfa.com

نسیم

سلام علی عزیز. با اینکه برای مطلب قبلی ام دعوتمو نپذیرفتی اما برای مطلب جدیدم باز برات کارت دعوت میفرستم با مطلب ابلیس در http://nasim-tanhai.blogfa.com/و با مطبی معنویت در وبلاگwww.ganje-nasim.blogfa.comبه روزم. خوشحال میشم اگه به وبلاگهام سر بزنی و از نظران ارزشمندت بهره مندم کنی. شاد و موید باشی

رضا بنده دستیار گرام دکتر بهین

سلام ... وبلاگت جالبه! من هم وبلاگی دارم که توش مطالب خودم رو میزنم که بیشتر بر پایه طنز اِه و گاه به گاه مطالبی در باب رانشناسی و جامعه شناسی. علاقه به تبادل لینک یا استفاده از مطالب داشتی بهم خبر بده. از مطالب وبلاگ هم خواستی میتونی استفاده کنی (البته با نام) تماماً مال خودم هستند.

میلاد

اه ریدم تو وبلاگت که ده سال عقبه عقب افتاده این مطلب واسه ده سال پیشه! دیگه اگه میخواستی کپی پیست کنی حد اقل مطلبت یکم جدید تر باشه

علی

سلام وبلاگ زیبا و بخصوص محتویات زیبا دارد